Skip to main content

Bamboooz pelene za zdravu i srećnu bebu

Poslednjih decenija jednokratne pelene su preovladale tržištem i našim domovima. Na prvi pogled deluje i lakše i ekonomičnije upotreba ovakvih pelena u mesto onih koje se peru. A zapravo kada se malo bolje razmisli, pelene koje može nakon pranja iznova koristiti su daleko zdravije za naše bebe, a kada se cela računica stavi na papir, one su i mnogo ekonomičnije od jednokratnih.










Odlučila sam da počnem sa korišćenjem ovakvih pelena, da bih videla kako će sve to izgledati. Pronašla sam Bamboooz pelene, počeli smo sa korišćenjem... I oduševljena sam! Ove pelene zaista imaju sve ono što je potrebno i upotrebom njih pružamo bebi vrhunsku negu.

Bamboooz pelene mogu se koristiti od bebinog rođenja pa do kraja pelenskog perioda. U potpunosti su napravljene od bambusovih vlakana, izuzetno su mekane i nežne na dodir, što savršeno odgovara za podjednako nežnu bebinu kožu. Univerzalne su veličine, odgovaraju bebama od 3,5kg do 15kg. Sa prednje strane imaju drikere pomožu kojih se može podešavati širina i dubina pelene, sve to kako bi u potpunosti odgovarala bebi.



Veliki problemi sa kojima se susreću majke koje koriste jednokratne pelene jesu osipi u pelenskoj regiji. Oni mogu biti od svega nekoliko crvenih tačkica do potpune upale kože na tom delu bebinog tela. Kada se ojede, beba je vrlo nervozna, oseća svrab i peckanje. Ove osipe izazivaju hemijski sastojci koji se nalaze u skoro svim jednokratnim pelenama. Bamboooz pelene ne izazivaju osipe niti alergije. Napravljene su 100% od prirodnih sastojaka i samim tim u njima nema ničega što bi iziritiralo bebinu osetljivu kožu.

Jedna od najbitnijih stavki pri odabiru pelene je moć upijanja pelene. Zato svaka Bamboooz pelena ima u sebi dodatni uložak koji povećava moć upijanja. A radi dodatne sigurnosti, noću se mogu preko pelene staviti i Bamboooz zaštitne gaćice ili u pelenu se može dodati jedan široki uložak. Na taj način, čak i ako se ne presvlačite noću (kao što se mi ne presvlačimo), obezbedićete da tokom cele noći sve ostane u peleni.






Starinsko prepovijanje je bilo vrlo komplikovano i deluje haotično: jedna četvrtasta pelena, jedna trouglasta, dve četvrtaste, jedna trouglasta... Sa Bamboooz pelenama nije ništa komplikovano, jer su istog oblika kao i jednokratne pelene, što presvlačenje čini brzim i jednostavnim.

Kada je finansijski momenat u pitanju, i tu su se ove pelene dokazale kao najbolja opcija. Ako se odlučite na korišćenje samo Bamboooz pelena, to podrazumeva malo veću investiciju na samom početku. Ali, ta investicija koju napravite je za ceo bebin period u pelenama. Na sajtu Bamboooz možete pronaći Standardni paket koji sadrži sve što vam je potrebno. A njegova cena jednaka je cifri koja se, kada se koriste jednokratne pelene, potroši za svega pet - šest meseci. Dakle, koripćenje Bamboooz pelena je oko 4 puta jeftinije nego korišćenje jednokratnih. To je prilično velika ušteda, zar ne?

Bamboooz pelene su perive u mašini na temperaturi od 40 do 60 stepeni, bez upotreba omekšivača i izbeljivača, sa dva ispiranja. Ne peglaju se. Samim tim, njihovo održavanje ne predstavlja veliku obavezu, niti je potrebno posebno ih tretirati.






Vlažne maramice su nešto što niko, ali baš niko ne preporučuje za primenu kod beba. Većina njih sadrži alkohol, a on je vrlo štetan za bebu, jer isušuje njenu kožu, izaziva stvaranje plikova i pucanja kože. Zato sam bila presrećna kada sam videla Bambooz višenamenske maramice. I one su u potpunosi od prirodnih sastojaka - 100% vlakna bambusa. Mogu se koristiti kako za brisanje bebine guze, tako i za brisanje bebinog lica kada bljucka ili se dok jede kašice umaže (a mi smo sada u toj fazi). Nežne su i ne iritiraju bebinu kožu. Bebino lice zahteva posebnu negu i primenu samo najnežnijih stvari, tako da su ove maramice sjajne za to.

Otkrili smo Bambooz svet i presrećni smo zbog toga. Korišćenjem ovih proizvoda znam da sam svojoj bebi pružila najbolju moguću negu i to me čini prezadovoljnom. Pogotovu što vidim da i njoj odgovaraju: stalno je vesela i nasmejana, nesmetano se mrda, vrti, okreće, nema nikakvog crvenila ili osipa, a sve to su znaci da su Bamboooz pelene zaista sjajne i zaista bi svima vama preporučila da ih probate. Jer to je investicija koja će i vama i vašim bebama period u pelenama učiniti lepšim, nežnijim, bezbolnijim, zdravijim i srećnijim!

Comments

Najčitanije priče

Restoran "Tarsko jezero"

Na brani Zaovinskog jezera pronašli smo restoran "Tarsko jezero" i delovalo nam je kao idealno mesto za prijatan rucak. Sa terase restorana se pruža pogleda na Zaovinsko jezero, kao i na malo jezero u Spajićima i ceo ovaj kraj. Restoran nije mnogo veliki i odaje utisak domaćinskog mesta. Veoma prijatan ambijent i ljubazno osoblje doprinose da naš ručak u restoranu bude još prijatniji. Uglavnom nam nije svejedno kad odemo sa decom u restoran. Jer deca ne mogu dva sata da sede mirno za stolom. Nekad neko plače, nekad neko trči, nekad se neko razdere... I u restoranu gde ljudi dođu da se opuste i uživaju u obroku, mi uglavnom budemo oni koji narušavaju mir drugih. A mislim da nije potrebno napomenuti kakva je to neprijatnost. Tako da uglavnom idemo u nama dobro poznate restorane gde smo "domaći". Međutim, na Tari smo po prvi put i gladni smo. A deca u "Tarskom jezeru" su i više nego dobrodošla! Naša su slobodno šetala po restoranu i onda kada

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo. N je takođe počela da jede kašice sa četiri meseca. Kod nje je bio

Nedeljni jelovnik bebe V - 10 meseci + recepti

Sa deset meseci beba već jede veliku većinu namirnica i samim tim imamo veliki izbor u kombinovanju namirnica. Zato u ovom uzrastu treba što više nuditi detetu razne kombinacije, kako bi prihvatalo sve ukuse. Od začina za sad smo uveli peršun i cimet. Doručak Ručak Večera Užina Ponedeljak PALENTA + JOGURT BELO MESO + PIRINAČ SOČIVO ŠLJIVE Utorak SIRNI NAMAZ + INTEGRALNI HLEB INTEGRALNA TESTENINA + POVRĆE SUTLIJA + CIMET BANANA Sreda KUKURUZNA KAŠICA OSLIĆ + KROMPIR + BLITVA TIKVICE + INTEG. HLEB + PAVLAKA KOMPOT OD JABUKE Četvrtak KAJGANA OD ŽUMANCETA + TOST HLEB BROKOLI + ŠARGAREPA + SIR BANANA + KEKS  + AD. MLEKO VOĆNI JOGURT Petak PREPEČENI  INT. HLEB + KISELO MLEKO GULAŠ ZA BEBE