Skip to main content

Elisa proizvodi - priroda u našem domu

Oduvek sam više volela da koristm prirodne proizvode u svim sferama života i pokušavala da izbacim hemiju iz upotrebe što je više moguće. Kada sam naišla na Elisa proizvode, iznnadila sam se što, osim kozmetičkih proizvoda, njihova ponuda sadrži i proizvode za čišćnje domaćinstva. Pritom su svi proizvodi potpuno prirodni i biorazgradivi. A najvažnije od svega je što deca ne dolaze u dodir sa otrovnim hemikalijama.

                                                        

Za svoje proizvode, Elisa koristi lekovito bilje koje raste širom naše zemlje - kopriva, bosiljak, neven, lipa, kamilica... Ne sadrže nikakve hemijske sastojke, pa ih je potrebno ostaviti neko vreme da deluju. Koriste se u veoma malim količinama, jer su koncentrovana. Blagih i prijatnih su mirisa i mogu se upotrebljavati svakodnevno.

Ja sam probala sledeće Elisa proizvode: Šampon za masnu kosu, Antibakterijski tečni sapun, Omekšivač za rublje, Univerzalni koncentrat za čišćenje i Porodičnu kremu.





Sa kosom sam imala velikih problema, koren se užasno mastio, zbog čega sam morala da perem kosu svakodnevno. Počela sam da koristim Elisa Šampon za masnu kosu i posle svega 2 nedelje korišćenja sa svakodnevnog pranja, povečala sam razmak između pranja kose na tri dana, što je za mene pravo iznenađenje. Pritom, ovaj šampon ne isušuje kosu, već je čini mekom i sjajnom, lako se kosa raščešljava i ne puca. Šampon za masnu kosu sadrži ekstrakt koprive, hmelja i breze. Najbolji efekat se postiže ako se nakon nanošenja na kosu ostavi 5-10 minuta da deluje, a zatim ispere.














Antibakterijski tečni sapun koristimo svi u kući svakodnevno. Veoma je nežan prema koži i ima izuzetno antibakterijsko dejstvo, tako da je odličan za pranje dečijih ruku, koje u toku igranja, pogotovu napolju, dolaze u kontakt sa svim i svačim. Osim za ruke, sapun se može koristiti i za pranje lica, ispiranje rana, pomaže kod ublažavanja alerijskih reakcija, gljivičnih infekcija, akni i bubuljica. Sadrži ekstrakt bosiljka.














Omekšivač za rublje je nešto što već duže vreme ne upotrebljavam, jer deci izlazi alergija na hemikalije koje većina omekšivača sadrži. Ali, pošto je Elisa Omekšivač potpuno prirodan, odlučila sam da ga probam i rezultat je fenomenalan! Predivnog je mirisa, veš je izuzetno mekan, a reakcija kod dece nema. Za jedno mašinsko pranje potrebno je sipati dva do četiri čepa u pregradu za omekšivač (čep je mali). Sadrži ekstrakte raznog lekovitog bilja.














Verovatno je svako od vas nekada poželeo da ima jedno jedino sredstvo za čišćenje sa kojim može oribati kupatilo, očistiti kuhinjski deo i šporet od masnoće, flomastere koji su se usred dečijeg umetničkog zanosa našli po zidu ili nameštaju, kamenac sa slavina... Elisin Univerzalni koncentrat za čišćenje je upravo to - sve u jednom! Ovaj koncentrat se može upotrebljavati na više različitih načina i za sve moguće fleke i nečistoće koje se nađu u vašem domu. Ono zbog čega sam ja bila najsrećnija je što nakon čišćenja sa ovim koncentratom, kućom se širi prijatan miris ekstrakta raznog bilja koje sadrži Univerzalni koncentrat.










Porodična krema je proizvod koji bi trebalo da ima svaka kuća. Namenu će mu sigurno naći svako od ukućana. Ja sa Porodičnom kremom mažem lice nakon umivanja, kao i ruke. Muž je koristi nakon brijanja. V mažem lice, dok N traži da je namaže kad god se ogrebe ili udari (uglavnom kolena). D takođe maže lice i ruke. Porodična krema ne zatvara pore, lako se razmazuje, hidrira i neguje kožu i ne skida se u potpunosti u dodiru sa vodom. Ima dezinfekciono dejstvo, pomaže zaceljivanje rana, umiruje sve alergijske i infekcione reakcije na koži. Sadrži ekstrakt kantariona i nevena.










Elisa proizvodi su se uselili u naš dom i osvojili su ga u potpunosti. Osim ovih proizvoda, imamo i spisak sa onima koje takođe želimo da probamo, jer su zaista neverovatni. Potpuno prirodni, osvajaju na prvi miris, a pritom veoma pristupačni, što je još jedan veliki plus. I opet napominjem, ono što mi je najvažnije od svega, deca ne dolaze u dodir sa hemijom, a mogu i da pomažu u čišćenju, što je njima često vrlo interesantno.




Comments

Najčitanije priče

Restoran "Tarsko jezero"

Na brani Zaovinskog jezera pronašli smo restoran "Tarsko jezero" i delovalo nam je kao idealno mesto za prijatan rucak. Sa terase restorana se pruža pogleda na Zaovinsko jezero, kao i na malo jezero u Spajićima i ceo ovaj kraj. Restoran nije mnogo veliki i odaje utisak domaćinskog mesta. Veoma prijatan ambijent i ljubazno osoblje doprinose da naš ručak u restoranu bude još prijatniji. Uglavnom nam nije svejedno kad odemo sa decom u restoran. Jer deca ne mogu dva sata da sede mirno za stolom. Nekad neko plače, nekad neko trči, nekad se neko razdere... I u restoranu gde ljudi dođu da se opuste i uživaju u obroku, mi uglavnom budemo oni koji narušavaju mir drugih. A mislim da nije potrebno napomenuti kakva je to neprijatnost. Tako da uglavnom idemo u nama dobro poznate restorane gde smo "domaći". Međutim, na Tari smo po prvi put i gladni smo. A deca u "Tarskom jezeru" su i više nego dobrodošla! Naša su slobodno šetala po restoranu i onda kada

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo. N je takođe počela da jede kašice sa četiri meseca. Kod nje je bio

Nedeljni jelovnik bebe V - 10 meseci + recepti

Sa deset meseci beba već jede veliku većinu namirnica i samim tim imamo veliki izbor u kombinovanju namirnica. Zato u ovom uzrastu treba što više nuditi detetu razne kombinacije, kako bi prihvatalo sve ukuse. Od začina za sad smo uveli peršun i cimet. Doručak Ručak Večera Užina Ponedeljak PALENTA + JOGURT BELO MESO + PIRINAČ SOČIVO ŠLJIVE Utorak SIRNI NAMAZ + INTEGRALNI HLEB INTEGRALNA TESTENINA + POVRĆE SUTLIJA + CIMET BANANA Sreda KUKURUZNA KAŠICA OSLIĆ + KROMPIR + BLITVA TIKVICE + INTEG. HLEB + PAVLAKA KOMPOT OD JABUKE Četvrtak KAJGANA OD ŽUMANCETA + TOST HLEB BROKOLI + ŠARGAREPA + SIR BANANA + KEKS  + AD. MLEKO VOĆNI JOGURT Petak PREPEČENI  INT. HLEB + KISELO MLEKO GULAŠ ZA BEBE