Skip to main content

Tamama škola roditeljstva

Konačno imam lepe vesto za sve Nišlije - 13. oktobra počinje sa radom "Tamama škola roditeljstva"!

I ne, ovo neće biti namenjeno samo za trudnice, već i za mame, tate, bebe i malo veću decu. Biće radionica i predavanja za celu porodicu. Jer to je i cilj - da se na ovaj način pruži podrška porodicama. Da se družimo, edukujemo, zabavimo, pomognemo jedni drugima. Da napravimo našu malu zajednicu.

Koncept "Tamama škole roditeljstva" biće podeljen na dva dela "Škola za trudnice" i dodatne radionice za mame, tate, bebe i decu.



"Škola za trudnice" trajeće 8 nedelja. Formiramo grupu od 30 trudnica koja će proći kroz mnoštvo predavanja i radionica koje će pomoći budućim mamama da se što bolje pripreme za najvažniju ulogu u životu. Teme koje će kroz ova predavanja i radionice biti obrađene su: Porođaj, Procedura u porodilištu, Prvi dani sa bebom, Dojenje, Uloga oca u trudnoći i posle porođaja, Mamine emocije, Ishrana u trudnoći i tokom perioda dojenja, Nega zuba u trudnoći, Vežbanje u trudnoći, Prenatalna muzička radionica, Opremanje sobe za bebu i mnoge druge. Škola za trudnice je besplatna i održavaće se svake subote od 18h do 20h.

Što se tiče ostalih radionica u okviru "Tamama škole roditeljstva", u planu su sledeća predavanja i radionice: Masaža beba u periodu grčeva, Nega bebine kože, Mamina nega, Muzika za bebine uši, Vežbanje sa bebom, Priprema kašica za bebe, Finansijsko savetovanje za porodični budžet, Pozitivna disciplina, Vežbanje sa bebom, Čas šminkanja za mame, Sve o atopijskom dermatitisu i mnoge druge. Za sada su u planu dve radionice nedeljno i one su namenjene svim članovima "Udruženja Tamama". Mesečna članarina iznosi 500,00 rsd i njom obezbeđujete svojoj porodici (mama, tata i deca) besplatan ulaz na svaku radionicu u okviru "Tamama škole roditeljstva" koju želite da posetite.

Sva predavanja če biti u učionici Regionalnog centra Niš, kod opštine Medijana, dok će se radionice održavati u "Klubu Sportiks", Bulevar Nemanjića, Zona II tržni centar.



Pre svega želim sve da vas pozovem na svečani prijem povodom otvaranja "Tamama škole roditeljstva", koji će se održati 12. oktobra u restoranu "Perla" u Nišu, od 18 časova. Dobrodošle su i trudnice i buduće tate, mame, tate, bebe i deca. Program je tog dana namenjen za celu porodicu. Zato je potrebno zbog ograničenog broja mesta da pošaljete prijave na mail tamama.skolaroditeljstva@gmail.com . U prijavi navedite svoje ime, prezime, kontakt telefon i ko sve dolazi sa Vama (suprug, beba, dete preko 2 godine).

Nadam se da ćemo se lepo družiti i da će "Tamama škola roditeljstva" postati mesto na koje cela porodica rado dolazi! 

Comments

Najčitanije priče

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo. N je takođe počela da jede kašice sa četiri meseca. Kod nje je bio

Nedeljni jelovnik bebe V - 10 meseci + recepti

Sa deset meseci beba već jede veliku većinu namirnica i samim tim imamo veliki izbor u kombinovanju namirnica. Zato u ovom uzrastu treba što više nuditi detetu razne kombinacije, kako bi prihvatalo sve ukuse. Od začina za sad smo uveli peršun i cimet. Doručak Ručak Večera Užina Ponedeljak PALENTA + JOGURT BELO MESO + PIRINAČ SOČIVO ŠLJIVE Utorak SIRNI NAMAZ + INTEGRALNI HLEB INTEGRALNA TESTENINA + POVRĆE SUTLIJA + CIMET BANANA Sreda KUKURUZNA KAŠICA OSLIĆ + KROMPIR + BLITVA TIKVICE + INTEG. HLEB + PAVLAKA KOMPOT OD JABUKE Četvrtak KAJGANA OD ŽUMANCETA + TOST HLEB BROKOLI + ŠARGAREPA + SIR BANANA + KEKS  + AD. MLEKO VOĆNI JOGURT Petak PREPEČENI  INT. HLEB + KISELO MLEKO GULAŠ ZA BEBE

Da ga ne ureknem

Kada treba da postane majka, svaka žena ima mali milion strahova, dilema, osećanja su pomešana. A kada na sve to čuje i razna sujeverja vezana za bebu, majku, dojenje, babine - svaka žena može da se nađe na ivici nervnog sloma. Za mnoge od tih sujeverja i običaja sam čula tek kada mi se rodilo drugo dete. Valjda je to zbog toga što mi se prvo dete rodilo u gradu. A ljudi po gradovima ne obraćaju toliko pažnje na te stvari, jer su preokupirani drugim. Na selu je drugačije. Poštuju se stari običaji, aktuelna su neka stara uverenja ili, kako ih ja nazivam, sujeverja. A možda i nije sve u podeli grad-selo, već to više zavisi od mikrosredine u kojoj se nalazimo. U mom slučaju, u ovoj seoskoj sredini je sada sve to mnogo izraženije, nego pto e bilo u gradskoj. I mislila sam da ću skrenuti s uma od svih tih običaja, jer nisam neko ko se istih pridržava. Za početak, a ovo je nešto univerzalno i vlada u celoj našoj zemlji, bebi se obavezno stavi crveni konac oko ruke. I to sam radila sa s