Skip to main content

Prirodna nega beba

Bebina koža je veoma nežna i osetljiva. Zbog toga moramo posebnu pažnju obratiti na njenu negu, naročito na to šta sadrže preparati koje koristimo.

                      

Preporuke za negu beba se veoma razlikuju kada je reč o tome koliko često bebu treba kupati, kakve kreme koristiti, da li je potrebno mleko za telo ili ne, da li pri svakom kupanju upotrebljavati šampon i kupku, da li su potrebni i šampon i kupka i tako dalje.

Prvih meseci ja sam svako dete kupala svako veče. Prvo, zbog toga što je potrebno vreme da se bebina koža iščisti, a kupanj tome svakako doprinosi. Drugo, kupanje pomaže da beba napravi razliku između dana i noći. Posle kupanja uvek je sledio podoj, a zatim večernje uspavljivanje.

U to prvo vreme koristili smo uljane šampone i kupke, koje su ph neutralne i pogodne za svakodnevnu upotrebu. Mleko za telo smo koristili dok je trajalo bebino pročišćavanje i perutanje, kako joj koža ne bi bila suva.

Najviše pažnje svakako treba obratiti na pelensku regiju, jer je ovaj predeo najskloniji iritacijama i osipima. Menjamo pelene na otprilike 4 sata (osim kada beba obavi veliku nuždu, tada se, naravno, presvlači odmah). Pri svakom menjanju pelena, kada smo kod kuće, peremo guzu, a zatim je mažemo Fitaky melemom za pelensko područje. I ovaj melem se pokazao kao sjajan.


Fitaky melem za pelensko područje je napravljen od 100% prirodnih sastojaka, a to su: ši buter, ulje kokosa, macerat nevena u suncokretovom ulju, ulje ricinusa, pčelinji vosak, prirodni vitamin E i bisabolol. Ne sadrži konzervanse, boje, mirise, alergene, toksične i iritativne sastojke. Pritom, sprečava i umiruje pelenski osip, crvenilo i različite iritacije kože.

S obzirom na to da je veoma mastan, potrebna je veoma mala količina melena prilikom mazanja, tako da kutijica od 100 ml traje veoma dugo.

Inače su svi Fitaky proizvodi potpuno prirodni i ručno pravljeni. A kada je nešto pravljeno na taj način, znamo da je u njega uloženo mnogo truda i ljubavi.

Osim melema za pelensko područje, za negu bebe koristimo i Fitaky univerzalni vazelin. Vazelin se može naneti na bilo koji deo bebinog tela i štiti kožu bebe od spoljnih uticaja. Mi ga koristimo najviše za lice prilikom izlaska napolje. Takođe je napravljen od 100% prirodnih sastojaka: ulje ricinusa, ulje kokosa, pčelinji vosak, prirodni vitamin E, ekstrakt hamamelisa i etarsko ulje lavande. Univerzalni vazelin je hipoalergen i ne sadrži nikakve hemijske sastojke.

Baš zbog toga što su glavni sastojci ovih preparata prirodna ulja, veoma su pogodni i za bebe sa izuzetno osetljivom kožom sklonom iritacijama.

Nega beba ne treba da predstavlja opterećenje. A kako bismo to izbegli, kupanja treba da uskladimo onako kako to najviše odgovara nama i našoj bebi. Da shvatimo to kao vreme za uživanje, otkrivanje i povezivanje. I da pronađemo kozmetiku koja će nam upotpuniti celokupni doživljaj.


Comments

Najčitanije priče

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo. N je takođe počela da jede kašice sa četiri meseca. Kod nje je bio

Nedeljni jelovnik bebe V - 10 meseci + recepti

Sa deset meseci beba već jede veliku većinu namirnica i samim tim imamo veliki izbor u kombinovanju namirnica. Zato u ovom uzrastu treba što više nuditi detetu razne kombinacije, kako bi prihvatalo sve ukuse. Od začina za sad smo uveli peršun i cimet. Doručak Ručak Večera Užina Ponedeljak PALENTA + JOGURT BELO MESO + PIRINAČ SOČIVO ŠLJIVE Utorak SIRNI NAMAZ + INTEGRALNI HLEB INTEGRALNA TESTENINA + POVRĆE SUTLIJA + CIMET BANANA Sreda KUKURUZNA KAŠICA OSLIĆ + KROMPIR + BLITVA TIKVICE + INTEG. HLEB + PAVLAKA KOMPOT OD JABUKE Četvrtak KAJGANA OD ŽUMANCETA + TOST HLEB BROKOLI + ŠARGAREPA + SIR BANANA + KEKS  + AD. MLEKO VOĆNI JOGURT Petak PREPEČENI  INT. HLEB + KISELO MLEKO GULAŠ ZA BEBE

Lupilu dečija kozmetika iz Lidla

U prethodnom periodu isprobavali smo proizvode iz Lidlove Lupilu linije za decu. Sada vam prenosim naše utiske. Pre svega, ono što je mene oduševilo svakako su jedbokratne pelene. Izuzetno elastične, prilagođavaju se telu bebe i onogućuju joj da se nesmetano kreće. Imaju odličnu moć upijanja i nikad nam se nije desilo da procure noću, a to je problem koji smo u poslednje vreme imali sa drugim pelenama. Mekane su, tanke i udobne. Najviše me nervira kada su pelene krute. Nemaju nikakve mirise i slične hemijske dodatke. A cena - savršena! Lupilu pelene su za mene pravo otkriće i od kako smo ih probali sa V, ne menjamo ih. Lupilu vlažne maramice sa ekstraktom kamilice izuzetno su nežne prema dečijoj koži. Ne sadrže alkohol i ne iritiraju bebinu kožu. U pakovanju ima 80 komada. Sa N smo oduvek imali problem sa crvenilom pelenske regije i nismo mogli da koristimo vlažne maramice. Idealna zamena za vlažne maramice su Lupilu blaznice za bebe. Jedbostavno ih nakvasite sa vo