Skip to main content

Pomagači u pripremi kašica za bebe

Kada počnete sa uvođenjem čvrste hrane u bebinu ishranu, možete da se opredelite za gotove kupovne kašice ili da ih sami pravite ili da kombinujete po potrebi i mogućnosti. Ako se odlučite da sami pravite čvrste obroke vašoj bebi, ove stvari će vam sigurno biti od pomoći.









Pre svega - blender. Blender se najčeće koristi za pasiranje hrane. Međutim, ja njega koristim više za smutije za stariju decu, odnosno, kada pravim veću količinu. Dok za pripremu jednog obroka za bebu mi je praktičniji štapni mikser. Sa njim brzo i jednostavno ispasiram malu količinu hrane, koliko je potrebno za jedan bebin obrok. Takođe, kada pripremam kašicu za dva dana, ipak se opredelim za blender, jer čim je veća količina namirnica za pasiranje, sa blenderom mi je mnogo lakše.

                      










Jedna mnogo dobra stvar, koja me je oduševila jeste termos za kašice. Dobili smo ga kada se V rodila i sad sam već počela da ga koristim kada van kuće želim da dam V topao obrok. Jednostavno se kašica sipa u posudu, zatvori i ostaje topla do trenutka hranjenja. U posudi smo dobili i kašičicu i viljuščicu.












Kada počne sa čvrstom ishranom, beba treba da dobije i svoj pribor koji će se koristiti samo za njeno hranjenje. Mi smo uzeli plastične kašičice, posudu sa poklopcem koja takođe ima svoju kašičicu koja se praktično zakači za poklopac i činiju koja se može koristiti za podgrevanje hrane u mikrotalasnoj. Kakav ćete pribor kupiti je uglavnom na vama. Ponuda je zaista raznovrsna i samo treba naći ono što će nama i našoj bebi najviše odgovarati. Bebino posuđe ne stavljam u mašinu za sudove i s vremena na vreme ga iskuvavam.








Takođe imam i sterilizator za flašice AVENT, koji se stavlja u mikrotalasnu. Međutim sada ga ne koristimo, jer je flašica za vodu jedina flašica koju V trenutno koristi i nju jednostavno iskuvam u šerpici na šporetu. Ukoliko je beba na dohrani i flašice se stalno upotrebljavaju, sterilizator je nešto što je vrlo neophodno.
Što se tiče čuvanja pripremljenih kašica, one se mogu čuvati u frižideru jedan dan. Ja za njihovo čuvanje koristim teglic od kupovnih kašica, jer je staklena ambalaža najbolja za čuvanje namirnica.

Uvođenje čvrste hrane je veoma važna stavka u životu bebe, ali i u životu mame. Svaka mama želi da njenoj bebi pruži najkvalitetniju ishranu. Da bi nam ceo ovaj proces bio što lakši i bezbrižniji, potrebno je da se okružimo stvarima koje će nam pomoći u pripremi hrane za bebu, a ovo su neke koje meni pomažu u spremanju kašica za V.

Najvažnije od svega je da budemo strpljivi, da postepeno uvodimo namirnice i da pratimo bebine reakcije. Više o pripremi kašica možete pročitati OVDE , o uvođenju nemlečne hrane u ishranu bebe OVDE i o tome šta podrazumeva zdrava ishrana deteta OVDE .

Comments

Najčitanije priče

Restoran "Tarsko jezero"

Na brani Zaovinskog jezera pronašli smo restoran "Tarsko jezero" i delovalo nam je kao idealno mesto za prijatan rucak. Sa terase restorana se pruža pogleda na Zaovinsko jezero, kao i na malo jezero u Spajićima i ceo ovaj kraj. Restoran nije mnogo veliki i odaje utisak domaćinskog mesta. Veoma prijatan ambijent i ljubazno osoblje doprinose da naš ručak u restoranu bude još prijatniji. Uglavnom nam nije svejedno kad odemo sa decom u restoran. Jer deca ne mogu dva sata da sede mirno za stolom. Nekad neko plače, nekad neko trči, nekad se neko razdere... I u restoranu gde ljudi dođu da se opuste i uživaju u obroku, mi uglavnom budemo oni koji narušavaju mir drugih. A mislim da nije potrebno napomenuti kakva je to neprijatnost. Tako da uglavnom idemo u nama dobro poznate restorane gde smo "domaći". Međutim, na Tari smo po prvi put i gladni smo. A deca u "Tarskom jezeru" su i više nego dobrodošla! Naša su slobodno šetala po restoranu i onda kada

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo. N je takođe počela da jede kašice sa četiri meseca. Kod nje je bio

Lupilu dečija kozmetika iz Lidla

U prethodnom periodu isprobavali smo proizvode iz Lidlove Lupilu linije za decu. Sada vam prenosim naše utiske. Pre svega, ono što je mene oduševilo svakako su jedbokratne pelene. Izuzetno elastične, prilagođavaju se telu bebe i onogućuju joj da se nesmetano kreće. Imaju odličnu moć upijanja i nikad nam se nije desilo da procure noću, a to je problem koji smo u poslednje vreme imali sa drugim pelenama. Mekane su, tanke i udobne. Najviše me nervira kada su pelene krute. Nemaju nikakve mirise i slične hemijske dodatke. A cena - savršena! Lupilu pelene su za mene pravo otkriće i od kako smo ih probali sa V, ne menjamo ih. Lupilu vlažne maramice sa ekstraktom kamilice izuzetno su nežne prema dečijoj koži. Ne sadrže alkohol i ne iritiraju bebinu kožu. U pakovanju ima 80 komada. Sa N smo oduvek imali problem sa crvenilom pelenske regije i nismo mogli da koristimo vlažne maramice. Idealna zamena za vlažne maramice su Lupilu blaznice za bebe. Jedbostavno ih nakvasite sa vo