Skip to main content

Restoran "Tarsko jezero"

Na brani Zaovinskog jezera pronašli smo restoran "Tarsko jezero" i delovalo nam je kao idealno mesto za prijatan rucak.


Sa terase restorana se pruža pogleda na Zaovinsko jezero, kao i na malo jezero u Spajićima i ceo ovaj kraj.

Restoran nije mnogo veliki i odaje utisak domaćinskog mesta. Veoma prijatan ambijent i ljubazno osoblje doprinose da naš ručak u restoranu bude još prijatniji.

Uglavnom nam nije svejedno kad odemo sa decom u restoran. Jer deca ne mogu dva sata da sede mirno za stolom. Nekad neko plače, nekad neko trči, nekad se neko razdere... I u restoranu gde ljudi dođu da se opuste i uživaju u obroku, mi uglavnom budemo oni koji narušavaju mir drugih. A mislim da nije potrebno napomenuti kakva je to neprijatnost. Tako da uglavnom idemo u nama dobro poznate restorane gde smo "domaći". Međutim, na Tari smo po prvi put i gladni smo.


A deca u "Tarskom jezeru" su i više nego dobrodošla! Naša su slobodno šetala po restoranu i onda kada je stigao ručak mirno došli i seli za sto da ručkaju. I sve je prošlo bez ikakve tenzije, prepirke, ubeđivanja. Istražilo su restoran, zadovoljili svoju rasoznalost i sada su mogli da jedu u miru. Osoblje nam je samo reklo da ih slobodno pustimo, da nemaju gde i nemaju na šta da se povrede, a njima ne smetaju. A kada neko kaže da mu ne smetaju naša mnogobrojna razigrana deca, kupio nas je istog trenutka. Inače, za akoro svakim stolon je bilo dece, takoda su se svi međusobno upoznali i igrali, pa su i roditelji na miru mogli da ručaju.

A kada je reč o ručku, pitali smo konobara za preporuku. I kao odgovor dobili mešano meso. Porcija mešanog mesa je 800 dinara 500 grama. Mi smo uzeli dve, što je bilo taman za nas petoro. Naručili smo i teleću čorbicu - 200 dinara, dve su bile dovoljne za dve nas, šopsku i kupus salatu (i salate su oko 200 dinara) i po sok pre ručka (gazirani i negazirani sokovi su oko 120 dinara).

Stiže čorbica i deca su oduševljena. A i mi. Teleća čorbica u kojoj zaista ima telećeg mesa. Znate ono kada naručite mesnatu čorbicu i očekujete da takva i bude,  onda završite jureći po tanjiru komadić mesa. Ovde to nije slučaj, zaista je prava čorbica.


Mešano meso je veoma raznovrsno. Dakle, nije samo roštilj, već su se našli tu i pileći batak, ražnjići, slanina, vešalica... I kao prilog pomfrit. Kao što sam već rekla, dve porcije su za nas petoro bile dovoljne i malo je ostalo (a svi smo ješni).

Kada pitate konobara za preporuku, u većini restorana preporučiće nešto od najskupljih jela. Ovde to nije slučaj i primetila sam da uvek racionalno odgovaraju gostima, što mi se mnogo svidelo, jer se ne osećate kao da žele da vam podvale. Naime, par za stolom do nas ke naručivao nešto i pitali su konobara da li da naruče jednu porciju ili dve (ne mogu da se setim o čemu je tačno bila reč). I konobar im je rekao da naruče jednu, pa ako ne bude dovoljno, lako će dodati. Kupili su me, ponovo.

Obećala sam deci da ko bude lepo ručkao dobiće kolačić. Za dezert smo naručili porciju tulumbi (200 dinara - 2 u porciji) i porciju baklava (250 dinara - 2 u porciji). I mislim da bismo mogli još 5 porcija da pojedemo, jer je preukusno! Ali ne treba preterivati.


Sve u svemu, i odlična usluga i preukusna hrana i pristupačne cene. "Tarsko jezero" je definitivno za svaku preporuku.

A osim restorana, u sklopu "Tarskog jezera" su i apartmani. Tri studio apartmana simpatičnih naziva "Meda", "Vuk" i "Srna".

Pored njih ima i većih apartmana (ukupno 5). Neki su jednosobni, a imaju i jedan dvosobni, koji je veoma prostran i koji je mene najviše oduševio i rwkla sam da bi nama baš tako nešto trebalo.


Svi apartmani su veoma lepo uređeni i opremljeni svim potrebnim stvarima koje će vam olakšati i ulepšati boravak ovde. Ne znam tačno koje su cene apartmana, ali sudeći po cenama u restoranu, verujem da je pristupačno.


Ukoliko su Vam potrebne dodatne informacije o restoranu "Tarsko jezero" i njihovim apartmanima, možete ih kontaktirati i preko njihove FB stranice.

Comments

Najčitanije priče

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo...

Nedeljni jelovnik bebe V - 10 meseci + recepti

Sa deset meseci beba već jede veliku većinu namirnica i samim tim imamo veliki izbor u kombinovanju namirnica. Zato u ovom uzrastu treba što više nuditi detetu razne kombinacije, kako bi prihvatalo sve ukuse. Od začina za sad smo uveli peršun i cimet. Doručak Ručak Večera Užina Ponedeljak PALENTA + JOGURT BELO MESO + PIRINAČ SOČIVO ŠLJIVE Utorak SIRNI NAMAZ + INTEGRALNI HLEB INTEGRALNA TESTENINA + POVRĆE SUTLIJA + CIMET BANANA Sreda KUKURUZNA KAŠICA OSLIĆ + KROMPIR + BLITVA TIKVICE + INTEG. HLEB + PAVLAKA KOMPOT OD JABUKE Četvrtak KAJGANA OD ŽUMANCETA + TOST HLEB BROKOLI + ŠARGAREPA + SIR BANANA + KEKS  + AD. MLEKO VOĆNI JOGURT Petak PREPEČENI  INT. HLEB + KISELO MLEKO GULAŠ ZA ...