Skip to main content

Vikend odmor u Vili Majur - 2. deo

Pisala sam vam o samom smeštaju u Vili Majur, kao i o hrani u njihovom restoranu i taj tekst možete pročitati OVDE. Ovoga pita predstavljam propratni sadržaj koji hotel pruža svojim gostima, a kojim smo mi oduševljeni.

                                 

Pre svega moram da spomenem fenomenalni bazen, jer deca nisu htela da izađu iz njega i bukvalno od trenutka ulaska u hotel D i N su bili nestrpljivi i jedva su dočekali odlazak na bazen.




Ono što je verovatno svakome sa malom decom najvažnije jeste koliko je bazen prilagođen deci i odgovor je - u potpunosti. Temperatura u prostoriji u kojoj se nalazi bazen je veća u odnosu na ostatak hotela, neprestano se zagreva i zaista je prijatno i kada ste u kupaćem kostimu. Voda je takođe izuzetno topla, što je meni bilo među bitnijim stavkama, jer sam užasno smrzljiva. Dubina na početku bazena je pola metra i postepeno se povećava do 2 metra. Taj prvi deo bazena je, naravno, predviđen za decu i sasvim je dovoljan prostor i da se deca igraju i da plivaju.

Generalno se o higijeni u hotelu stvarno mnogo vodi računa, pa tako i o bazenu. Sve je izuzetno čisto, kako voda u bazenu, tako i cela prostorija. Pored bazena imate svlačionice, tuševe i toalete, a na galerijskom delu se nalazi mini teretana, kao i sauna.









Osim bazena, saune, i teretane, možete i uživati u parku koji je odmah pored Vile Majur. Park je pravi šumski doživljaj, sa malim vijugavim stazama, na čijem kraju se nalazi jezero. Na jezeru je dozvoljeno hobi pecanje, pa ko voli, ima i tu mogućnost. Mi smo samo uživali u lepoti jezerceta, ribama koje svako malo iskoče iz vode i patkama koje plivaju i šetaju oko jezera.

Odmah pred su i teniski tereni. Takođe ima i stolova za stoni tenis i korišećenje svega ovoga je besplatno i neograničeno. Ko ima opremu i voli ove sportove - ima još jednu mogućnost za rekreaciju.

Jedna od mogućnosti jeste i obilazak Ergele Kelebija, vožnja kočijom i čas jahanja, o čemu ću pisati u odvojenom postu, jer je to jedan potpuni doživljaj sam za sebe.








Petkom i subotom u hotelu restorana je veče sa tamburašima. I ovo je veoma lep ugođaj, tamburica svira dok vi večerate hranu kojaje fenomenalna uz čašu domaćeg vina koje je još fenomenalnije - em prijatno, em romantično.

Zbog svega što imate ponuđeno u Vili Majur, možete kreirati svoj odmor u odnosu na vaše želje i potrebe, što je sjajna stvar. Tako smo mi pre svega provodili vreme kupajući se u bazenu, jer je ovo deci bilo veoma interesantno, dok smo ujutru i uveče išli u šetnje parkom, kroz šumu i pored jezerceta, posmatrali ribe, jurili patke, jednom rečju - uživali u svakom trenutku. I bilo je prelepo.

Comments

Najčitanije priče

Restoran "Tarsko jezero"

Na brani Zaovinskog jezera pronašli smo restoran "Tarsko jezero" i delovalo nam je kao idealno mesto za prijatan rucak. Sa terase restorana se pruža pogleda na Zaovinsko jezero, kao i na malo jezero u Spajićima i ceo ovaj kraj. Restoran nije mnogo veliki i odaje utisak domaćinskog mesta. Veoma prijatan ambijent i ljubazno osoblje doprinose da naš ručak u restoranu bude još prijatniji. Uglavnom nam nije svejedno kad odemo sa decom u restoran. Jer deca ne mogu dva sata da sede mirno za stolom. Nekad neko plače, nekad neko trči, nekad se neko razdere... I u restoranu gde ljudi dođu da se opuste i uživaju u obroku, mi uglavnom budemo oni koji narušavaju mir drugih. A mislim da nije potrebno napomenuti kakva je to neprijatnost. Tako da uglavnom idemo u nama dobro poznate restorane gde smo "domaći". Međutim, na Tari smo po prvi put i gladni smo. A deca u "Tarskom jezeru" su i više nego dobrodošla! Naša su slobodno šetala po restoranu i onda kada

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo. N je takođe počela da jede kašice sa četiri meseca. Kod nje je bio

Nedeljni jelovnik bebe V - 10 meseci + recepti

Sa deset meseci beba već jede veliku većinu namirnica i samim tim imamo veliki izbor u kombinovanju namirnica. Zato u ovom uzrastu treba što više nuditi detetu razne kombinacije, kako bi prihvatalo sve ukuse. Od začina za sad smo uveli peršun i cimet. Doručak Ručak Večera Užina Ponedeljak PALENTA + JOGURT BELO MESO + PIRINAČ SOČIVO ŠLJIVE Utorak SIRNI NAMAZ + INTEGRALNI HLEB INTEGRALNA TESTENINA + POVRĆE SUTLIJA + CIMET BANANA Sreda KUKURUZNA KAŠICA OSLIĆ + KROMPIR + BLITVA TIKVICE + INTEG. HLEB + PAVLAKA KOMPOT OD JABUKE Četvrtak KAJGANA OD ŽUMANCETA + TOST HLEB BROKOLI + ŠARGAREPA + SIR BANANA + KEKS  + AD. MLEKO VOĆNI JOGURT Petak PREPEČENI  INT. HLEB + KISELO MLEKO GULAŠ ZA BEBE