Skip to main content

Stiže Nova godina

Vreme praznika je vreme za porodicu. A Nova godina je praznik kom se zasigurno najviše raduju deca. Jer njih očekuje najviše poklona i iznenađenja, zar ne?



Kod nas povodom ovog praznika već postoji određena tradicija. Polovinom decembra se kiti jelka. Poslednjih godina je to jelka u dvorištu koja je kao stvorena za novogodišnje drvo. Nakon toga se razmišlja o poklonima, a potom se i piše pismo Deda Mrazu. D je ove godine po prvi put napisao pismo potpuno samostalno. Pismo se šalje naravno na Deda Mrazovu adresu u Laponiju. Ili, ako se kao ove godine zakasni sa slanjem, pismo se ostavlja ispod jelke, kako bi Deda Mraz kada dođe do nas znao kakav poklon treba da ostavi. Nova godina se sa decom dočekuje kod kuće. Kad u ponoć svi viknemo "Srećna Nova godina!" i čestitamo jedni dugima, izlazimo napolje i bum: pod jelkom decu čekaju paketići! Magija, zar ne? Deca su naravno srećna, Deda Mraz im je ostavio poklone ispod jelke, što znači da su bili dobri ove godine, a mi roditelji smo srećni zbog dobro obavljenog posla.

To i jeste posao svakog roditelja. Da učinimo detinjstvo bezbrižnim, da budemo maštoviti i učimo decu da budu maštoviti, da budu dobri, da veruju u lepe stvari. Kao što je, uostalom, taj dobroćudni deka koji svake godine deli dobroj deci poklone. Deca to lako prihvataju, potrebno je samo malo truda i volje. Vremenom će shvatiti da smo sve vreme mi bili taj Deda Mraz, ali ta spoznaja istine će doći sama s godinama. Do tada će moja deca verovati u bajke, u srećne krajeve, u dobroćudnog deku i njegovog glavnog pomagača pri deljenju poklona Rudolfa. Verovaće u to da je sve u životu lako, da je najgora stvar koja može da ti se desi da ne možeš da pronađeš neku igračku, biće zaštićeni od okrutnosti sveta barem u detinjstvu. Jer život nikoga ne mazi, pa neće ni njih. A do tada, dok ne odrastu i ne prepuste se svako svojoj sudbini, dok ih čvrsto ovako sićušne držim u svojim rukama, maziću ih ja. Učiniću sve da budu srećni i bezbrižni. Takvo detinjstvo treba da ima svako dete.



Juče smo se slikali sa Deda Mrazom i napravili porodični kalendar za dolazeću godinu. Još jedna tradicija. Takođe je i veoma dobar način da iz godine u godinu vidimo kako se naša porodica menja. Deca rastu, mi starimo, ali to naravno tako ide. Naša porodica se ove godine uvećala za bebu V i ovo nam je prva zvanična zajednička fotografija. Iako je V uporno spavala tokom slikanja.

Večeras nas u krugu porodice očekuje slavlje, nestrpljivost dece da dobiju paketiće i neizmerna sreća kada paketići konačno budu u njihovim rukama. A o tome šta je u paketićima - kada ih Deda Mraz donese, naravno. :-)






                                                                                                                                                                 
                                  

Comments

Najčitanije priče

Sve o kašicama i sokovima za bebe

Ova tema uvek izaziva mnogo različitih reakcija i iako na blogu već ima više tekstova na ovu temu, odlučila sam da sve informacije napišem ovde na jednom mestu.                            - Kada treba uvesti nemlečne namirnice u bebinu ishranu? Period za uvođenje nemlečnih namirnica je između navršenog četvrtog i navršenih šest meseci. Da li ćete sa kašicama početi odmah sa četiri ili sačekati dok beba ne napuni šest meseci zavisi od mnogo faktora. Pre svega od toga da li beba lepo napreduje, da li je dojena ili je na adaptiranom mleku, da li je sklona alergijama, da li ima nekih zdravstvenih problema. Ukoliko je beba dojena i lepo napreduje, nema potrebe za žurbom. Kada vam pedijatar na kontroli da zeleno svetlo - možete da počnete. - Moja iskustva sa uvođenjem kašica D je počeo da ručka kašice odmah nakon što je napunio četiri meseca. Lepo je napredovao, ali nam je pedijatar rekao da možemo već da počemo. N je takođe počela da jede kašice sa četiri meseca. Kod nje je bio

Nedeljni jelovnik bebe V - 10 meseci + recepti

Sa deset meseci beba već jede veliku većinu namirnica i samim tim imamo veliki izbor u kombinovanju namirnica. Zato u ovom uzrastu treba što više nuditi detetu razne kombinacije, kako bi prihvatalo sve ukuse. Od začina za sad smo uveli peršun i cimet. Doručak Ručak Večera Užina Ponedeljak PALENTA + JOGURT BELO MESO + PIRINAČ SOČIVO ŠLJIVE Utorak SIRNI NAMAZ + INTEGRALNI HLEB INTEGRALNA TESTENINA + POVRĆE SUTLIJA + CIMET BANANA Sreda KUKURUZNA KAŠICA OSLIĆ + KROMPIR + BLITVA TIKVICE + INTEG. HLEB + PAVLAKA KOMPOT OD JABUKE Četvrtak KAJGANA OD ŽUMANCETA + TOST HLEB BROKOLI + ŠARGAREPA + SIR BANANA + KEKS  + AD. MLEKO VOĆNI JOGURT Petak PREPEČENI  INT. HLEB + KISELO MLEKO GULAŠ ZA BEBE

Lupilu dečija kozmetika iz Lidla

U prethodnom periodu isprobavali smo proizvode iz Lidlove Lupilu linije za decu. Sada vam prenosim naše utiske. Pre svega, ono što je mene oduševilo svakako su jedbokratne pelene. Izuzetno elastične, prilagođavaju se telu bebe i onogućuju joj da se nesmetano kreće. Imaju odličnu moć upijanja i nikad nam se nije desilo da procure noću, a to je problem koji smo u poslednje vreme imali sa drugim pelenama. Mekane su, tanke i udobne. Najviše me nervira kada su pelene krute. Nemaju nikakve mirise i slične hemijske dodatke. A cena - savršena! Lupilu pelene su za mene pravo otkriće i od kako smo ih probali sa V, ne menjamo ih. Lupilu vlažne maramice sa ekstraktom kamilice izuzetno su nežne prema dečijoj koži. Ne sadrže alkohol i ne iritiraju bebinu kožu. U pakovanju ima 80 komada. Sa N smo oduvek imali problem sa crvenilom pelenske regije i nismo mogli da koristimo vlažne maramice. Idealna zamena za vlažne maramice su Lupilu blaznice za bebe. Jedbostavno ih nakvasite sa vo